رشته روانشناسی عمومی

تعریف روانشناسی عمومی

رشته روانشناسی عمومی یکی از پرمتقاضی ترین گرایش های روانشناسی بعد ازشاخه بالینی است.دراین گرایش به بهبود درمان اختلال حواس، ادراک وهیجانات و… پرداخته میشودکه در روانشناسی عمومی از تکنیک های مختلف روانی برای درمان بیماران استفاده میشود که همین موضوع باعث شده که این رشته را جزء سخت ترین گرایش های روانشناسی به حساب بیاید.

روانشناسی عمومی ترکیبی از دانش فیزیولوژی روانشناسی وفلسفه است.درواقع دانشجویان دراین رشته روان انسان ها را از جنبه های مختلف بررسی کرده وفقط به یک بعُد اکتفا نمی کنند.

مسیر تحصیل در رشته روانشناسی عمومی

تحصیل در رشته روانشناسی عمومی درمقطع ارشد به مدت 2 سال میباشد که دانشجویان موظف به گذراندن 36 واحد درطی این مدت می باشند که هرکدام از دروس مختلف این رشته به واحد های مجزایی تقسیم شده اند که شامل موارد زیر میباشد:

  1. دروس اجباری: 30 واحد
  2. سمینار: 2 واحد
  3. پایان نامه: 4 واحد
رشته روانشناسی عمومی

تفاوت روانشناسی عمومی با روانشناسی بالینی

برای ورود به رشته روانشناسی بالینی دانشجویان میتوانند هم از طریق آزمون وزارت بهداشت وهم از طریق آزمون وزارت علوم وارد این رشته شوند به ادامه تحصیل بپردازند،اما برای ورود به روانشناسی عمومی فقط ازطریق آزمون وزارت علوم امکان پذیر میباشد و دومین تفاوت در روانشناسی عمومی اینکه فرقی ندارند درمقطع کارشناسی مدرک چه رشته را داشته باشید.

شاخه های روانشناسی عمومی

  1. رشد کودک
  2. شخصیت
  3. اجتماعی
  4. بالینی
  5. مریضی
  6. کودکان استثنایی
  7. تربیتی

میباشد که دانشجویان میتوانند براساس علاقه خود یکی ازشاخه ها را انتخاب کرده ودریکی ازآنها ادامه تحصیل دهند.

روانشناسی اجتماعی

روانشناسی اجتماعی یکی از شاخه های روانشناسی است که هدف آن درک ماهیت وعلل تفکر ورفتار فرد درموقعیت های اجتماعی تاکید دارد.

روانشناسی تربیتی

روانشناسی تربیتی شاخه ای است که به افزایش ویادگیری وهمچنین انگیزه در برنامه های درسی و تحصیل در مدارس می پردازد.

General Psychology

بازارکار روانشناسی عمومی

هدف از روانشناسی عمومی تحقیق وپژوهش دراین زمینه میباشد اما فارغ التحصیلان این گرایش پس ازشرکت درکارگاه های تخصصی روان درمانی،وارد حوزه درمان واختلالات میشوند وسپس درنهاد های دولتی مانند آموزش وپرورش مشغول به کار میگردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام